BlackEye: Akıllı Telefonları Fotoğraf Makinesi Yapan Mercekler

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

BlackEye: Akıllı Telefonları Fotoğraf Makinesi Yapan Mercekler

2013’te fotoğraf meraklısı üç arkadaş tarafından Finlandiya’da kurulan Blackeye, akıllı telefon fotoğrafçılığını bir adım öteye taşımak amacıyla Blackeye mercekleri geliştirdi. Mercekler, akıllı telefon kullananlara daha kaliteli ve eğlenceli bir fotoğrafçılık için bir kapı aralıyor.

Klipsiyle beraber satılan mercekler, tüm akıllı telefonlarla uyumlu. Black Eye Full-FrameFishEye, Black EyeWideAngle, Black EyeFishEye ve Black Eye Macro 20X olmak üzere dört modeli var. Merceklerin en çok ilgi gören modeli olan ve geniş açılı çekimler için geliştirilen WideAngle ile 160 derece perspektifli fotoğraf çekmek mümkün. Kendi fotoğraflarını geniş açılı olarak çekmeyi sevenler için özellikle geliştirilen FishEye, 15 mm merceğe karşılık gelen görüş açısı ile kullanıcıya 180 derece perspektifli fotoğraf çekme imkânı sağlıyor.

BlackEye-lensleri-nedir

Kendilerinin fotoğraflarını çekmeyi sevenlerin en çok ilgi gösterdiği model Full-FrameFishEye ise 15 mm merceğe karşılık gelen görüş açısı ile kullanıcının geniş açılı fotoğraflar çekmesine fırsat tanıyor. Macro 20X modeli ise yemek ve ürün tanıtımı gibi amaçlarla yakın çekim yapmayı sevenlerin en çok tercih ettiği model, çünkü bu mercekle akıllı telefonlarla çekilen fotoğraflardan 20 kat daha büyük görüntü alınabiliyor. Yüksek kalite çift camı sayesinde yansımaları önleyen ve renkleri bozmayan merceklerin satış fiyatları işlevlerine göre değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BlackEye: Akıllı Telefonları Fotoğraf Makinesi Yapan Mercekler

0