Birbiriyle İletişim Kuran Cihazlar: LG SmartThinQ

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Birbiriyle İletişim Kuran Cihazlar: LG SmartThinQ

LG, ev eşyalarıyla iletişime geçerek cep telefonunuzdaki uygulamasına onlar hakkında bildirim gönderen bir sensör olan SmartThinQ’i geliştirdi. Daha hızlı ve daha akıllı ürünler geliştirmeye odaklanan ve pazara çok sayıda mobil cihaz, televizyon ve beyaz eşya kazandıran LG’nin CEO’su Jo Seong-jin’in belirttiğine göre akıllı ev aletlerinin benimsenmesi teknolojinin kolay erişilebilir olmadığı algısı yüzünden biraz zaman alıyor.

lg-iot-cihaz

Fakat SmartThinQ gibi kullanımı kolay teknolojiler yeni ve daha kaliteli bir yaşam tarzına kolayca sahip olmanızı sağlıyor. Çalışma sistemi ile ilgili detayların henüz verilmediği sensör sayesinde kullanıcı çamaşır veya bulaşık makinesinin yıkamasının bitip bitmediğini, buzdolabının kapağının kaç kere açılıp kapandığını, herhangi bir ev aletinin titreşiminin ne zaman kesildiğini uygulaması üzerinden takip edebiliyor.

lg-akıllı-ev

Uzaktan kontrol edilebilen cihazların, örneğin klimaların uzaktan kontrolünü sağlıyor. Nesnelerin interneti alanında açık kaynaklı bir platform olan AllJoyn ile uyumlu çalıştığı için değişik markaların ürünleri ile iletişim kurabilen SmartThinQ henüz tanıtım aşamasında.

Ünlü Koreli Teknoloji Firması LG

Kore Savaşı sonrasında yurtlarını yeniden inşa etmek isteyen Kore halkına elektronik ve beyaz eşya tedarik etmek amacıyla 1947 yılında Lak Hui Kimyasal Sanayi Şirketi adı altında kurulan ve 1960 yılında “Made in Korea” etiketiyle ilk radyoyu, buzdolabını, televizyonu, klimayı ve çamaşır makinesini üreten günümüz teknoloji devlerinden biri haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birbiriyle İletişim Kuran Cihazlar: LG SmartThinQ

0