Akıllı Saatler Banka Kartınızın Pin Kodunu Tahmin Edebiliyormuş!

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Akıllı Saatler Banka Kartınızın Pin Kodunu Tahmin Edebiliyormuş!

Alışveriş yaparken, ülkemizde dahil olmak üzere, genellikle banka kredi kartlarını kullanırız. Kullanırken herkes gibi aynı şeyleri yaparız. Kredi kartımızı kasiyer okutur, parayı yazar ve bizden bir şifre girmemizi ister. İşte herşey buradan sonra başlıyor!

Kolunuzda yer alan akıllı saatiniz siz bunu yaparken sizi gayet güzel gözlemleyebiliyormuş. Fransa’da Tony Beltramelli adlı yazılım mühendisi, akıllı saatler üzerinde yer alan algılayıcılardan gelen verilerin kapsamlı analiziyle kredi kartı veya cep telefonu PIN şifrenizin tahmin edilebileceğini söylüyor. Doğruluk oranı da yüzde 73’e kadar çıkıyormuş.

akıllı saat-kredi karti

Bu durum, giyilebilir akıllı cihazların hiç beklemediğiniz yerden ne gibi güvenlik açıklarına neden olabileceğine dair ilginç bir örnek. Bahsi geçen yöntem şimdilik teoride mümkün olmakla birlikte, yakın zamanda benzer cihazların daha da yaygınlaşmasıyla siber suçluların bu alana da göz dikeceğine hiç şüphe yok. Çözüm, şifrenizi tuşlarken akıllı saatinizi taktığınız elinizi değil de diğerini kullanmak.

Diğer Akıllı Ürünler yazılarımıza ulaşmak isterseniz;

buraya-tiklayiniz

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Saatler Banka Kartınızın Pin Kodunu Tahmin Edebiliyormuş!

0