Akıllı Kask: Hövding

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Akıllı Kask: Hövding

İsveç’te Lund Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencileri Anna Haupt ve Terese Alstin, yüksek lisans tezleri olarak bisiklet sürücülerinin kask takmaktan kaçınma sebepleri üzerine yaptı. Öğrendikleri bilgilerle, kullanılması daha rahat olan bir Hövding adını verdikleri kaskı geliştirdiler.

Araştırmaları sonucunda bisiklet sürücülerinin korunmak için aslında kask kullanmak istediğini, fakat rahat olmadıkları için kasktan uzak durduklarını keşfeden ikili, görünüşü kaska hiç benzemeyen ve her yaştan bisiklet sürücüsüne hitap edebilecek hava yastıklı bu kask sayesinde bisiklet sürücülerinin güvende olmasını sağlamayı hedefliyor.

akıllı kask-hövding

Kaskta, sert darbelere karşı dayanıklı ve aşınmaz naylondan üretilmiş bir hava yastığı kullanılmış. Kaskın iç kılıfına yerleştirilmiş hava yastığı, bir kaza esnasında şişerek sürücüyü kafa darbelerinden koruyor.

Kullanıcının kaskı kullanmaya başlamadan önce yakanın ön tarafındaki fermuarı çekmesi, çıtçıtlı düğmeleri kapaması ve kaskın üzerindeki LED ışıkların yandığını görmesi gerekiyor. Böylece kask etkin duruma geliyor. Kask, yakanın ön tarafındaki USB girişinden USB kablosu ile şarj ediliyor ve dolu şarjla 18 saat kullanılabiliyor.

Diğer Akıllı Ürünler yazılarımıza ulaşmak isterseniz;

buraya-tiklayiniz

Dilerseniz alt taraftaki sosyal medya ikonlarına basarak, bizi istediğiniz platformdan takip edebilirsiniz;

2_facebook 1_twitter google+ 3_youtube 7_linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Kask: Hövding

0