Bilincin Yasaları: İnanç Yasası

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Bilincin Yasaları: İnanç Yasası

Hayatın devam edebilmesi için fiziksel yasalara ihtiyaç vardır bu yasalar sayesinde gezegenlerin nasıl döndüğü, yağmurun nasıl yağdığı açıklanabilir ancak bu yasalar hep dış dünya ile ilgili yasalardır peki iç dünyamızda neler oluyor acaba? Ne kadar farkındayız olup bitene? Ne kadar dikkat ediyoruz? Yoksa aslında her şeye sahip olup da bizde olmayan şeyler için mutsuz muyuz? Acaba insanın iç dünyası içinde  geçerli olan Yasalar var mıdır?

Kesinlikle evet….

bilinçyasaları-lepicallidus, bilinç

Dış dünyada olan biten her şeyi bilincimizle yani beynimizle algılarız, nasıl ki gezegenlerin hareketleri yer çekimi ile açıklanıyorsa yani belli başlı yasalara bağlıysa zihniniz yani iç dünyanızda olan biten her şey de belli başlı zihin yasaları dahilinde ortaya çıkar.

İlginizi Çekebilir:  Akıllı Valiz: Bluesmart

bilinç yasaları, bilinç, kar, snow

Zihnin yasası : İnanç Yasası

Doğumumuzdan itibaren hayat denen sayfaya sürekli bir şeyler yazarız bir şeyler çizeriz hayatımız boyunca, aslında doğduğumuzda bu sayfa bembeyazdır temiz günahsız sonra bu sayfa yavaş yavaş dolmaya başlar ancak daha o zamanlar belkide şimdi bile ne yazdığımızın farkında değiliz iyi veya kötü olduklarının, işte bu sayfaya yazdığımız her bir kelime aslında bir inançtır, bir başka deyişle inanç zihnen kabul ettiğiniz her bir düşüncedir. Doğduğumuzdaki üstüne bir şey yazdığımız o beyaz sayfa bilincimiz veya zihnimiz, inançlar ise doğru kabul ettiğimiz düşüncelerdir.

bilinç, yasa, kar, soğuk, insan yapısı

Şu andan itibaren bakın dönün geriye ve sizi mutsuz,rahatsız eden bir inancınız var mı? Silin onu, o sayfaya yazdığınız bir şey sonsuza kadar orada kalmak zorunda değil onun yerine tam tersini sizi mutlu edecek bir şeyi yazın…

Peki o kelimeyi değiştirecek gücü bulamıyor musunuz kendinizde? O zaman kendinize şunu sorun bu kelimeyi oraya ben yazdım iyi veya kötü olduğunu sorgulamadan yanlışı yazıp kabul edebiliyorsam onu silip yerine doğru olanı da yazabilirim çünkü kalemi tutan yani yazan benim…

İlginizi Çekebilir:  Kalp Atışını Kontrol Edebilen Bileklik!

Tabi ki bu silme ve değiştirme işlemleri yazının başında da dediğimiz gibi bazı teknik/method/Yasalar dahilinde yapılmaktadır.

Bu teknikleri öğrenmek ve tavşan deliğinin ne kadar derinlere gittiğini görmek istiyorsanız bizi takip edin..

İsmail Cantürk

İsmail Cantürk

Gazi Üniversitesi Makine &Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunuyum ve Tübitak Sage 'de Araştırmacı olarak çalışmaktayım. Bilim, teknoloji ve kişisel gelişim alanlarında yazılar yazmaktayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilincin Yasaları: İnanç Yasası

0