Hayattaki En Büyük Düşmanın: Düşüncelerin

Paylaşabilirsiniz: Google+ Whatsapp Yazdır

Hayattaki En Büyük Düşmanın: Düşüncelerin

Bugün size yine önemli bir konudan bahsedeceğim şu yazdıklarımı sadece okuyup geçmeyin amk, uygulamaya çalışın, sorun,çabalayın bir öküz tren ilişkisi olmasın aramızda… Bu hayattaki sana en büyük düşmanından bahsedeyim mi? Sensin,kendin yani kendi düşüncelerin…

Başınıza gelen hiçbir olay siz ona izin vermediğiniz sürece sizi üzemez, zarar veremez, etki gösteremez. Ne diyo gene bu? diyebilirsin. Şundan bahsediyorum. Örneğin bir insanla tartıştın kavga ettin veya kötü bir şey yaşadın, suçlandın, hakaret yedin, eleştirildin veya laf soktular sana vb. olay bittikten sonra sen düşünmeye başlarsın ben galiba … biriyim, sonra bu düşünceler yoğunlaşmaya ve kafandan çıkmamaya başlar ve belli bir süre olumsuz düşünceler otomatikleşmeye başlar ve sende kendi hayatını kendi düşüncelerinle mahvedersin.

Bakın bu sözü unutmayın “İnsanların sizin üzerinde zerre kadar etki güçleri yoktur,siz kendi hayatınızı kendi düşüncelerinizle s*kersiniz”, başka birinin söylediği bir söz veya davranışla değil, “Hayat insanların birbirini s*kme oyunudur” arkadaşlar ve işin daha da ilginci hangi tarafta olacağına sen karar veriyorsun😃ve bunu sizin kendi düşüncelerinizle yapacaklar nasıl güzel plan değil mi? ama siz bu oyuna gelmeyeceksiniz değil mi saf dostlarım? En büyük düşmanınız kendiniz olmayacaksınız, uyanacaksınız ve her şeyin farkında olacaksınız…

dusunceler

Birazda dediklerimizi bilimsel verilerle destekleyelim, beyine gelen her bir düşünce sinirsel bir atış  olarak Serebral kortekse iletilir.Düşünceler beynin bu kısmına nörokimyasal yollarla iletilirler ve bu kimyasalların başında bir nörotransmitter olarak serotonin gelir.Olumlu düşünceler beyine serotonin denilen veya mutluluk hormonu da olarak bilinen bu kimyasalla iletilirler, olumsuz düşüncelere odaklanan insanlarda ise kandaki serotonin miktarının azaldığı belirlenmiştir.Her bir düşünceniz gerçek ve her bir hücrenizi doğrudan etkiliyorlar.Bunları size niye anlatıyorum dallamalar? Lan mutluluk dediğin şeyi belirleyen bu çaktığımın hormonları başka da birşey değil, mutluluğun formulü de yukarı da yazıyor daha da tarife gerek yok.

İlginizi Çekebilir:  Gün Boyu Mutlu Olmanın Sırları

Ben burada sana gerçekleri anlatıyorum,mutlu olmak için şunu yapın bunu yapın diyen veya bu zamana kadar seni kandıran yerlerden değil burası, bunları uygulamaya başladığın anda sende göreceksin ki mutlu olacaksın, mutluluk için başkalarına bağımlı olmayacaksın,zihnini kontrol edebileceksin,insanların seni etkilemesine ,üzmelerine izin vermeyeceksin, hayatını değiştireceksin amk var mı daha ötesi? bana inanıp inanmamanız da zerre kadar umurumda değil,değişimi isteyen ,hayatını değiştirmek isteyen okuyacak,anlayacak sende bunu ya seve seve yapacaksın yada diğer yoldan, seçimlerinde tamamen özgürsün yani😃Lan siz mükemmel ve mutlu bir şekilde yaratıldınız niye işleyen bu çarkı bozuyorsun ? Niye hayatını kendi kendine piç ediyorsun? Herşey var içinde ben sadece farkındalık oluşturuyorum, şimdiden zihnini kontrol etmeye,mutlu ve mükemmel bir şekilde hissetmeye alış ileride bu doz daha da artacak.

Bu hayatta kendi düşüncelerin kadar sana zarar verecek veya senin düşmanın olacak başka bir şey daha yoktur. İnsanlar veya başınıza gelen olaylar sadece bir araçtır, başınıza gelen her şey sizin kendi olumsuz düşünceleriniz ve onlara ne ölçüde inandığınız ile alakalıdır.İnsanların çoğu akıllarına gelen düşüncelere sorgusuz sualsiz inanıyorlar oysa aklınıza gelen her bir düşünce gerçek olmakla birlikte doğru değil özellikle olumsuz düşünceler bundan sonra daha dikkatli olmanızı öneririm.

Ee iyi peki de bize ne bundan amk? deme.Lan niye anlatıyorum bunları sana her şeyin farkında ol, kendini kontrol et,düşüncelerinin farkına var,hiçkimsenin veya hiçbir olayın seni üzmesine,enerjini çalmasına izin verme,kendi olumsuz düşüncelerinden başka hiçbir düşmanın yok bu hayatta diye anlatıyorum aq, lan yoksa zerre kadar umurumda değilsiniz .O kadar bas bas bağırdık amk,aklınıza gelen her düşünceye inanmayın,sorun, sorgulayın,onunla mücadele edin,düşüncelerinizi değiştirmeye çalışın diye.

Başınıza gelen ve yaptığınız hiçbirşey için kendinizi suçlamayın,hiçbirşeyi kabul etmeyin demiyorum,hatalarınızı görün,kabul edin hatta gerekirse yaptıklarınızdan nefret edin ama kendinizi suçlamayın,yaptığınız şeylerden pişman olmayın,yanlışlarınızdan ders çıkarın, bir daha yapmamaya çalışın hatalarınızı, ders çıkarın olur biter.

Düşünceler çok güçlüdür çok, gün içinde aklınıza binlerce düşünce gelmekte artık her şeyin farkına varın ve kontrolü ele alarak değişin diye anlatıyorum.Bu yazıyı anlamadıysan tekrar tekrar okumanı ve özümsemeni tavsiye ederim sorularınız için Facebook veya Twitter sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz, bu yazıyı yazmama ilham olan ustama da buradan selam olsun.

İsmail Cantürk

İsmail Cantürk

Gazi Üniversitesi Makine &Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunuyum ve Tübitak Sage 'de Araştırmacı olarak çalışmaktayım. Bilim, teknoloji ve kişisel gelişim alanlarında yazılar yazmaktayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir